top of page

Mateřství - vědomá příprava na porod a mateřství

Aktualizováno: 6. 10. 2021Příchod děťátka do rodiny často plánujeme. Děťátko přijde v čase, kdy jsme připraveni.

Ale přesto, v každé fázi, i když si myslíme, že máme mnoho zpracováno, že minulost nás neovládá, tak v těhotenství, při porodu a v době mateřství objevíme další a další roviny, hloubky a dimenze, kam se ještě lze podívat a často je to i pro další naplněný a spokojený život všech v rodině klíčové.

Můžeme čekat na to, jaký bude porod a řešit vyvstalá témata následně. Můžeme čekat na to, co vypluje v šestinedělí, co bude přinášet mateřství (jakože spousta témat prostě se nám dopředu neodkryje), ale také můžeme jít vstříc možnosti si otevřít témata dopředu, vyčistit, co kde ulpělo z našeho prenatálního období, z našeho porodu, z našeho raného dětství, co si neseme napříč rodovými liniemi, co máme uloženo v buněčné paměti a co je zakódováno v kolektivním vědomí a to VŠE MŮŽEME ZPRACOVAT a CELÝ OBRAZ DĚNÍ TAK ZMĚNIT PRO NAŠE NEJVYŠŠÍ BLAHO.

Tak, jak bude v danou chvíli nejlépe možné.


Podvědomí a intuice

O tom, že náš život je řízen povětšinou podvědomě a ten podvědomý svět se utvářel v našem raném dětství a promítly se do něj jak naše rané zkušenosti, tak nastavení matky, otce, rodových linií, celého prostředí, které nás obklopovalo – o tom často i víme, jen nevíme, jak do toho vstoupit, kde začít a jak ty které konkrétní programy v podvědomí vyčistit a propustit, abychom mohli my sami vědomě si svůj život řídit a tvořit.

Občas (mnohým i často) nám přichází do cesty impulzy, lidé, nápady, myšlenky, které ukazují kudy jít, kterou cestu využít, čím se začít zaobírat nebo jak dál, ale staré vzorce nám nedovolují vedení intuice dostatečně poslouchat, vnímat a využívat, tak pak jdeme třeba bolestnější cestou. Také to může mít smysl. Ale většinou to není nutné. Zas je to podvědomé nastavení, potřeba si něco vytrpět nebo „nedovoluji si“, „musím“, „nesmím“, „nezasloužím si“, „nejsem dost dobrá“, „to by se nemělo“ apod.


A jak na to jinak?


Jaké máme nastavení my, jako ženy, budoucí matky, tak to se promítá v prožívání těhotenství, v průběhu rození našeho dítěte, v šestinedělí a celém období mateřství.

Ta nádherná bytost, která se rodí z našeho lůna, je plně vědomá než fyzickým zrozením na světlo světa ji v rámci nastavení kolektivního pole i my odpojujeme od podstaty, tato bytost nám pomáhá být tou nejlepší verzí sebe sama. Přináší výzvy, lekce a mnoho příležitostí k uchopení života vědomě.

Střet nevědomého s vědomým je totiž často až nesnesitelný pro tu vědomou dušičku právě se chystající na náš lidský pozemský svět. Vede maminku (maminka přes sebe pak ukazuje cestu i tatínkovi, když je to třeba) k pochopení toho, co již dávno zapomněla. Jakou úžasnou celistvou bytostí je a že může odložit destruktivní programy, neharmonické vazby, nefunkční vzorce a rozpomenou se sama na sebe, na svou podstatu i na dokonalost svého těla a sebeuzdravující procesy.

Někdy to bývá velká „nálož“, jak moc jinde jsme a miminko nás potřebuje probudit a dostat do své síly, abychom společně žili šťastně a plně.

Ta dušička nechápe, proč by tu měla jen přežívat či dokonce trpět.

Tak vede své rodiče.

 

A pokud jako rodiče přijímáme svou novou roli, pak již v době těhotenství přijímáme výzvy se podívat do svého nitra, do toho, co nás může z minulosti, rodiny i z předchozích životů trápit a co by nás mohlo stahovat dolů a ubírat nám na radostném prožívání krásného období mateřství.


Jednou z možností je zpracovat si témata s průvodcem za pomocí květových esencí. Celá řada esencí je přímo stvořená pro toto období a mnohdy je nejlépe využít jejich kombinaci v OSOBNÍ ESENCI.

- více informací naleznete v e-shopu a na dalších dalších stránkách tohoto webu -


Mé autorské květové esence - ESENCE SVĚTLA zrozené z čisté české přírody - jsou jednou z možností.

Přípravu na mateřství je vhodné kombinovat i s kraniosakrální terapií - kdy naše tělo povzbudíme do vlastní síly a nastartujeme znovu sebeuzdravující přirozené procesy našeho těla, také velmi doporučuji maminkám využít i laktačního poradenství a to včas před porodem, ideálně v 2. trimestru, na začátku 3. trimestru. Ta témata, která vyplují, strachy, obavy, nejistoty, půjde ještě vyčistit a není třeba je pak jakkoli těžce prožívat.

Laktační poradenství a provádění obdobím těhotenství a mateřství je mou milou službou ženám a dětem a naší nově rodící se vědomému společenství.


 

O tom, když se otěhotnět ženě nedaří, když partneři delší čas marně vyhlížejí děťátko a neví, co je příčinou a třeba již začínají být skleslí a JAKOU CESTOU JE MOŽNÉ SE DÁT, aby bylo potřebné pochopeno a nový život mohl být ženou a mužem počat – o tom v některém z příštích článků.

Tématu se věnuji a obrátit se na mne můžete – pro radu, osobní esence, terapii, konzultaci, můžete si mne vybrat jako průvodkyni v tomto vašem období, která vám pomůže nahlédnout do vašeho nitra vzorců a bloků, která vám pomůže najít odpovědi na vaše otázky a která vám pomůže najít i ty správné otázky. Dokážete to. Můžete pochopit, můžete přijmout, můžete projít potřebnými procesy, můžete pustit, můžete vyživit své tělo a duši a můžete být šťastni.


V lehkosti a vděčnosti plout vědomě životem.


S láskou a podporou,

Pavlínka Maya, PRŮVODKYNĚ, TERRApeut


11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page